Telefon: +90 (216) 311 8964
Email: info[@]mystilhome.com

Stor Perde Nasıl Çıkarılır, Takılır Montaj Edilir?

Stor Perde Nasıl Çıkarılır, Takılır Montaj Edilir?

Stor Perde Nasıl Çıkarılır, Nasıl Takılır, Montaj Edilir çok merak edilen konuların başında gelmektedir. Bu makalede bu konuya değineceğiz. 

Son yıllarda kullanımda sağladığı kolaylık sebebi ile stor perde tercihlerinin artması beraberinde stor perde nasıl çıkar? Stor perde nasıl takılır, Stor perde nasıl montaj edilir Gibi soruları da getirmiştir. Hal böyle olunca stor perde kullanıcıları da bu konuda en pratik çözümü bulmak istemektedirler.

Stor perde kullanımı konusunda tek merak sahipleri de kullanıcılar değildir. Evine alacağı perde seçiminde stor perde alıp kullanmak isteyenlerin de yine merak ettiği en önemli konu tam da budur. Bu sebeple stor perde takılması, çıkarılması ve montajı gibi konularda size en doğru bilgiyi ancak My Stil Home gibi perde sektörünün öncüsü firmalar verebilir.

My Stil Home, Perde konusunda sizlere birçok çeşit sunabildiği gibi bu ürünlerin kullanımı konusunda da açıklayıcı bilgi vermektedir. Özellikle müşteri danışmanlarımız, bu hususta müşterinin ürünü en rahat kullanabilmesine yetecek bilgiyi aktarmaktadırlar.

Stor Perde Nasıl Çıkar?

Stor perde özellikle ev hanımlarının son dönemlerde en çok tercih ettiği ev dekorasyon ürünüdür. Sunduğu şık duruş ile evinizin bütün odalarında rahatlıkla kullanabilmeniz mümkündür. Peki stor perde nasıl çıkarılır? Aslında stor perde mekanizması hanımlara biraz karışık gibi görünse de hiç de zor değildir. Stor perdeniz kirlendi ve temizlenmesini istiyorsunuz. O halde perdenizi yerinden çıkarmanız gerekecektir. Öncelikle takip edilmesi gereken adımları şu şekilde sıralayabiliriz:

Stor perde içindeki ipler ve pileleri çıkarma işlemi esnasında bozmamaya dikkat etmelisiniz. Kat hizalarına uygun şekilde üst üste getirebilir ve perdeyi toplayabilirsiniz. Perdeyi çıkarmak için çıktığınız sandalye ya da merdiveni emniyete alın. Bu olası bir kaza yaşanmasını riskini önleyecektir.

Perdenin mekanizmasının olduğu yerler açılır kapanır klemensler vardır. Bu klemensleri açın ve çıkartın. Çıkarttığınız anda bir tık sesi duyacaksınız bu çıkarma işleminin birinci adımında başarılı olduğunuzu gösterir. Sonra hemen diğer uç için de aynı uygulamayı yapın.

Klemensleri açıktan sonra perdenizi gündüzleri camı açmak için içe katladığınız gibi katlayın. Perde tamamen toplandıktan sonra klemensleri komple yerinden çıkarın. Bunun için ise klemenslerin olduğu kısma biraz baskı yapmanız gerekebilir. Ancak kolay şekilde perdeyi sökmeniz mümkün.

My Stil Home ekipleri, perde satışı sonrasında sizlere montaja geldiklerinde mutlaka stor perde nasıl çıkarılır takılır konusunda size ayrıntılı bilgi verecektir. Söylenen bilgiler doğrultusunda perdenizi istediğiniz zaman kolayca takıp çıkarmanız mümkündür. Ancak, söylendiği şekilden farklı usullerle perdeyi çıkarmaya çalışmanız perde mekanizmasını bozabilir ya da zarar verebilir.

Stor Perde Nasıl Takılır?

Stor perdenizi çıkarttınız temizlediniz. Peki sıra nasıl takılacağı kısmında. Stor perde nasıl takılır hemen birkaç adımda tarif edelim:

Stor perdenizi yerine takarken en çok dikkat etmeniz gereken husus ip ya da pilelerine zarar vermemektir.

Stor perdenin üst hizasında yer alan klemensleri yerlerine geçirdikten sonra tık sesini duyun. Bu sesten sonra perdenin sağlam şekilde takma aparatına yerleştiğini anlayabilirsiniz.

Klemensi taktıktan sonra perdeyi duvardaki mekanizmasına takma zamanı. Klemensleri hafif baskı ile yerlerine oturtun ve tık sesini duyun. Ses duyulduktan sonra klemensleri kapatın.

Perdeniz yerine takıldı ve hemen kontrol etmek için yavaşça perdenizi açın. Tamamen açılan perdenizi gördükten sonra mekanizmada herhangi bir sorun olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Stor Perde Nasıl Montaj Edilir?

Stor perde nasıl montaj edilir kısmında ise karşınıza 2 seçenek çıkar. Perdenizi duvara ve tavana olacak şekilde monte edebilirsiniz. Burada stor perde takmaya gelecek ekip cam şeklinize göre en uygun seçimi yapacaktır.

Tavana montaj yapılırken perdenizin cama ya da mermer kısma değmemesi önemlidir. Hizası ona göre ayarlanır ve mekanizma ona göre takılır.

Duvara stor perde montajı ise camın üst kısmında ortalanarak yapılır. Cam üstünde yer alan uygun aralıktaki noktalara delik açılır ve stor perde mekanizması yerleştirilir. Gerekli aparatların yerleştirilmesinden sonra klipsler takılır ve sonrasında tül yerleştirilir.

My Stil Home kullanımındaki kolaylık sebebi ile bütün kullanıcılara stor perdeyi tavsiye etmektedir. Siz de ev dekorasyonunuzu yenilerken mutlaka stor perde seçeneğini gözden geçirin.

WhatsApp Web