Telefon: +90 (216) 311 8964
Email: info[@]mystilhome.com

Perdeler Nasıl Beyazlar?

Perdeler Nasıl Beyazlar?

Mekanların iç dekorasyonunu tamamlamak için tercih edilen perdeler farklı kumaşlarla, farklı renk ve tasarımlarla üretilmektedir. Perdeler kullanım süresi boyunca zamanla kirlenir. Perdeler genellikle açık renk olarak kullanılır. Beyaz ve krem renkli perdeler kirlendiğinde perdedeki renk değişimi direk göze çarpar. Perdenin kirli olması kötü bir görünüme neden olur. Bu nedenle temizlik yapmak önemlidir. Perdeleri doğru temizlik ürünleriyle temizlemek, perdenin rengini açmak gerekir. Temizlenmiş perdeler her zaman daha iyi bir görünüme sahip olur. Peki, perdeler nasıl beyazlar? Perdelerin beyazlamasını sağlamak oldukça zordur. Çoğu ev hanımı perdeyi beyazlatmak için çeşitli yöntemlere başvurur. Bu yöntemler arasında bazı uygulamalar artık perde beyazlatmada etkili görülmüştür.

Perde Temizliğinin Önemi

Perdeler farklı kumaşlarla üretilir. Açık renk tül ve saten perdelerin temizliği daha zordur. Eğer perde üzerindeki koyu izler ve kirler geçmezse perdede daha kötü bir görünüm oluşur. Perde temizliği dikkatli bir işlemdir. Perdeler temizlenirken çeşitli kimyasallar, deterjanlar kullanılır. Perdeler elde yıkanmaz. Genellikle makinede yıkanan perdeler için artık perde ayarı bulunmaktadır. Perde ayarında yıkanan perdelerde geçmemiş kirler görülebilir. Perde temizliğinde doğru ürünler kullanıldığında daha etkili sonuç elde edilir. Eğer perde temizliğinde doğru ürün, doğru ısı ve doğru yöntem kullanılırsa perdeler zarar görmez. Fakat perdeler doğru koşullarda yıkanmazsa temizlenmediği gibi zarar görür. Bu nedenle perde temizliği önemlidir.

Perde Nasıl Beyazlatılır?

Perdeler nasıl beyazlar sorusu her ev hanımının başlıca sorunudur. Açık renk perde kullanımı oldukça yaygındır. Açık renk perdeler hem daha zarif bir görünüme sahiptir hem de kullanıldığı ortamda ferahlık sağlar. Peki, açık renk perde nasıl beyazlatılır Açık renk perdelerin beyazlaması için çeşitli yöntemler kullanılır. Perdeler elde yıkanmamalıdır. Elde perde yıkamak perdeye zarar verebilir. Makinede yıkama yapmak daha doğru ve güvenilirdir. Makinede yıkanan perdeler için perde ayarı bulunur.

Eğer makinede perde ayarı yoksa hassas programda yıkama yapılır. Eğer hassas program yoksa sentetik ayarda yıkama yapılmalıdır. Perdeler yüksek derecede yıkanmamalıdır. 30 derecede yıkanan perdelerin beyazlatılması için en etkili yöntem bulaşık makinesi tabletidir. 1 adet tableti perdelerle birlikte makineye atmak yeterli olacaktır. Tablet makinede eridiğinde özellikle tül perdelerin renginin büyük oranda açıldığı görülür. Bulaşık makinesi tableti kullanmak perdelere zarar vermez. Perde nasıl beyazlatılır sorusunun en etkili cevabı tablet kullanmaktır.

Etkili beyazlatma yöntemlerinden biri de şekerdir. Perdeleri makineye attıktan sonra makinenin içine 2-3 adet küp şeker atılabilir. Aynı zamanda deterjan gözüne bir yemek kaşığı toz şeker de atılabilir. Şeker, perdelerin rengini açmaya yarayan etkili bir yöntemdir. Perdeleri doğal yöntemle temizlemek ve perdeleri beyazlatmak isteyenler sirke kullanabilir. Doğal sirkeden deterjan gözüne bir miktar koymak yeterli olacaktır. Perdede hafif bir sirke kokusu kalsa da kullanılan sirke sayesinde perdenin rengi açılır ve perde derinlemesine temizlenir.

WhatsApp Web